ویستا مرجع مهمترین عناوین خبری / شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۳ / Saturday, 26 July, 2014
عبور از بحران

عبور از بحرانشكست، مانع، سنگ‌اندازی، سقوط به دره چه كنم چه كنم و مسائلی از این قبیل همگی از اجزاء جدانشدنی زندگی ما محسوب می‌شوند كه در بسیاری از موارد اجتناب‌ناپذیرند و چاره‌ای جز قبول آن نداریم. اما در این بین آد‌م‌هایی موفق هستند كه می‌توانند از این مشكلات به نفع خودشان استفاده كنند یعنی خودشان را قوی‌تر كرده و زندگی شاد‌تری را تجربه كنند.
مردی می‌گفت: <چند سال قبل به ذهنم رسید كه بدون هیچ برنامه‌ریزی به تعطیلات برویم. من كه همیشه برنامه‌ریزی حرف اول را در زندگیم می‌زد، به همسرم گفتم بیا بچه‌ها را سوار ماشین كنیم و بدون هیچ برنامه‌ریزی قبلی به تعطیلات برویم. همسرم هم در كمال تعجب و البته نگرانی ناچار شد پیشنهاد مرا قبول كند و فقط پرسید: كجا می‌رویم؟ من هم گفتم: فعلا نمی‌دانم. بیا سوار ماشین بشویم، با هم تصمیم می‌گیریم. بگذار یك‌‌بار هم كه شده سفر ما حادثه‌ای و جالب باشد.
تمام لحظات زندگی من با برنامه‌ بوده است، بگذار یك بار هم برنامه‌ریزی را تعطیل كنم! بعد هم با شور و هیجان خاصی به همراه خانواده راهی شدیم. شب اول در اولین شهر توقف كردیم و ناچار شدیم در ماشین بخوابیم چون هتل پیدا نكردیم. شب دوم كه به شهر بزرگ‌تری رسیده بودیم باز هم جایی پیدا نكردیم. آخر من چه می‌دانستم در این شهر مسابقات ورزشی برگزار شده و همه هتل‌ها و مهمانخانه‌ها پر است؟!
شب سوم بالاخره در یك شهر ساحلی جایی پیدا كردیم كه آن‌قدر نامرتب، كثیف و فاقد امكانات بود كه چشمتان روز بد نبیند! بنابراین باز هم ناچار شدیم در ماشین بخوابیم. خلاصه این ماجرا ادامه پیدا كرد تا اینكه بعد از چند روز به منزل برگشتیم و بالاخره مزه یك خواب راحت را چشیدیم. وقتی به منزل رسیدم به جز خجالت، پشیمانی و ناراحتی حس دیگری نداشتم. با خودم گفتم مرد حسابی عجب اشتباه بزرگی مرتكب شدی! فكرهای تو در مورد این سفر به‌جز شكست نتیجه‌ای نداشت و باعث ناراحتی و عذاب خانواده‌ات شد. اما بعد از چند دقیقه یكی از گفته‌های ادیسون را به‌یاد آوردم: هیچ‌وقت اسم شكست را به زبان نیاورید. به‌جای شكست از كلمه آموزش و یادگیری استفاده كنید. البته اگر از دیدگاه ادیسون به موضوع نگاه می‌كردم این سفر سراسر آموزش بود.>
● ترس از شكست
واقعیت این است كه برای رهایی از شكست تنها راهی كه می‌توان انتخاب كرد تا دوباره بتوان روی پا ایستاد این است كه از شكست درس بگیریم. به یاد داشته باشید آزادی برای تجربه شكست در اصل آزادی برای رشد است و اگر هیچ وقت ریسك نكنید هرگز رشد نمی‌كنید. طبیعی است كه هیچ‌كس دوست ندارد شكست بخورد: <اگر من شكست بخورم چه می‌شود؟ دیگران چه می‌گویند؟ همه فكر می‌كنند من بی‌عرضه و دست و پا چلفتی هستم! دیگر چه كسی مرا دوست دارد؟ >
همین ترس‌هاست كه تمام مشكلات را به‌وجود می‌آورد. شما می‌توانید مردد باشید، ایده‌آل‌گرایی كنید یا اصلا نابود شوید! همه چیز به خودتان بستگی دارد فقط نباید بگذارید این استرس‌ها به جسم و روح شما آسیب برسانند. شاید باور نكنید اگر بگوییم خداوند از این موانع و شكست‌ها استفاده می‌كند تا ما دوباره به راه راست هدایت شویم. معمولا یك ماجرای دردناك و ناراحت كننده باعث می‌شود مسیر زندگی ما تغییر كند. شكست باعث می‌شود خوب فكر كنیم دوباره زندگی‌مان را مورد ارزیابی قرار دهیم تا جهت صحیح پیدا شود. وجود مانع در زندگی ما را وادار می‌كند تا به مسایل مهم و بزرگ‌تری فكر كنیم و همین مسئله فایده‌ زیادی دارد. شكست باعث تكامل شخصیت ما می‌شود. اگر خیلی زود به موفقیت برسیم راضی، خودخواه، متكبر و تنبل بار می‌آییم. بشر بیشتر از شكست آموزش می‌بیند تا از پیروزی. اگر در هر كاری موفق شوید دیگر تلاش زیادی در زندگی نمی‌كنید.
● دوباره ایستادن
زندگی اكثر ما آدم‌ها از استرس یا ترس ناشی از شكست پر شده است. طوری كه دیگر خسته می‌شویم و توان زندگی كردن نداریم. ما به‌عنوان یك انسان باید زندگی كنیم و بتوانیم این زندگی را هر چه دلپذیرتر سپری كنیم اما فكر می‌كنید چطور می‌توان از رنجش و یا ترس ناشی از شكست سربلند بیرون آمد؟
● روحتان به استراحت احتیاج دارد
متاسفانه بسیاری از ما استراحت روح را فراموش كرده‌ایم. خستگی روحی و عاطفی معمولا نتیجه زندگی كردن بدون در نظر گرفتن معنویات و به‌ویژه خداست. علایم آن‌هم كاملا مشخص است: نگرانی، ترس، پشیمانی و احساس گناه. اگر خواب كافی نداشته، تعطیلی و یا ساعات استراحت را فراموش كرده و اصلا زمانی برای لذت بردن از زیبایی‌ها نداشته باشیم این خستگی روحی، ذهن و احساسات ما را تخلیه می‌كند و فقط خداوند و شناخت معنویات باعث می‌شود روحمان به استراحت واقعی دست پیدا كند چون در این صورت می‌پذیریم همه چیز دست ما نیست و لطف الهی شامل حالمان خواهد شد.
● دست بالا‌ی دست
یكی دیگر از دلایل خستگی روحی و ناراحتی از شكست آن است كه سعی می‌كنیم مسائل غیرقابل كنترل را كنترل كنیم. هر چه زیادتر با وسواس وارد ریزه‌كاری‌های زندگی بشوید، استرس شما بیشتر می‌شود. یك‌سری مسائل از منبعی دیگر هدایت می‌شوند كه اصلا كنترل آن در دست ما نیست و باید آنها را بپذیریم، البته با این تفكر كه دست خدا بالای همه دست‌هاست.
● اعتمادسازی، تجربه‌ای تازه
ما آدم‌ها این‌طور فكر می‌كنیم كه تواضع باعث می‌شود دیگران پرتوقع‌تر شوند و باید حق همه آدم‌های مزاحم را كف دستشان بگذاریم. پس به این دلیل باید بدویم، بگیریم، زور بگوییم و خلاصه با چنگ و دندان به نتیجه دلخواه برسیم. در اصل تخطی از حد و مرز و تكبر دو منبع بزرگ و اصلی استرس آدم‌ها محسوب می‌شوند. این دو خصوصیت آدم‌ها را وادار می‌كنند كه بیشتر و بیشتر جلو بروند و فقط به خودشان فكر كنند. اما اگر فروتنی را یاد بگیریم، به آرامش عمیق‌تری دست پیدا می‌كنیم و اعتماد به نفسی به‌دست می‌آوریم كه در صدها كلاس و سمینار مدیریت زمان به‌دست نمی‌آید. ما باید به خداوند، قدرت واقعی و حد و مرزهایمان اعتماد كنیم.
این فرآیند به زمان احتیاج دارد. زندگی پراسترس و عادات خودخواهانه یك‌شبه از بین نمی‌روند. باید عادات غلط را كنار گذاشته و عادات صحیح را جایگزین كنیم. بعد از یك شكست ناراحت‌كننده كمی فكر كنید و با همین تجریه تازه، دوباره شروع كنید.‌
ترجمه: فرشته‌ آل‌علی
منبع: Ladies Home Journalسپتامبر ۲۰۰۵
منبع : روزنامه سلامت

همچنین مشاهده کنید


همچنین سایر کاربران این صفحات را هم دیده‌اند
شعر و ادب    نظامی گنجوی    هفت پیکر   
کشاورزی جنگلداری و شیلات    كشاورزی    علف های هرز و علف کش ها    تیره های مختلف علف های هرز    تیرهٔ آلالگان ( Ranunculaceae )    شاخ بر سر - گل آفتاب رو   
ارتباطات    اصول خبررسانی    روزنامه نگاری خبری    مفاهیم اساسی در خبر نویسی    ارزش های خبری   
راهنمای بهداشت و سلامت    کمک های اولیه و اقدامات فوریتی پزشکی    خفگی   
دارو و درمان    درمان    بیماری های داخلی    اورژانس های پزشکی    مسمومیت و مصرف بیش از حد داروها   
شعر و ادب    سعدی    دیوان اشعار    غزلیات   
دارو و درمان    درمان    بیماریهای شایع (اپیدمیولوژی)    روش های اپیدمیولوژیک    مطالعات مشاهده ای    مطالعات توصیفی (Descriptive Epidemiology)    توزیع بیماری برحسب فرد   
بانک و بیمه    حقوق تجارت    تجارت    سایر امور مربوط به تجارت   
شعر و ادب    انوری    دیوان اشعار    قصاید   
بانک و بیمه    بیمه    انواع بیمه    بیمه های بازرگانی    بیمه اتکائی    مفهوم بیمهٔ اتکائی   


کلمات در حال جستجو
سکه    ارز    بازار    قیمت    غزه    آتش بس    طلای جهانی    کانال یابی    بازار سهام    بازار ارز    بازار نفت    وزیر نفت    پالایشگاه    زنگنه    بازار اجاره    موجران    نرخ شکنی    سخنرانی    روحانی    راهپیمایی    روز قدس   خلاصه رسانه‌ها
کواچ 19 بازیکن را به اردو دعوت کرد/ بازگشت علیرضا نادی به تیم ملی والیبال - والیبال - سرمربی تیم ملی والیبال از 19 بازیکن برای حضور در اردوی آمادگی این تیم دعوت کرد.
بررسی طرح کاهش سرعت در هيات دولت/ آخرین وضعیت شماره گذاری اسکانیا - رئيس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي گفت: طرح کاهش سرعت در حال حاضر در هيات دولت در دست بررسي است.
خیابان "اسرائیل" در آرژانتین به "فلسطین آزاد" تغییر نام داد - منابع فلسطینی از تغییر نام خیابان "اسرائیل" شهر کوردوبای آرژانتین به "فلسطین آزاد" در اعتراض به جنایات بی رحمانه صهیونیستها در غزه خبر دادند.
بازگشت روشنایی به چشمان شوخان - سلامت - چشمان شوخان بعد از دو عمل جراحی توسط وزیر بهداشت مجددا بینایی خود را به دست آورد.
تقدیر معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد ار رسانه‌ها - رسانه - معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از رسانه‌های کشورمان تقدیر کرد.
دلایل 30 روزه بودن رمضان امسال از دیدگاه نجومی/ اعزام گروه‌های مختلف رصدی از اصفهان - اصفهان – خبرگزاری مهر: مدرس و عضو هیئت امنای مرکز نجوم ادیب اصفهان با اشاره به اعزام گروه‌های مختلف نجومی از این استان برای رصد هلال ماه شوال گفت: رویت هلال ماه در روز ...
روابط داعش و گروه‌های تکفیری پاکستان تا کجا پیش خواهد رفت؟ - لشکر طیبه پاکستان در حال آموزش تندروهایی است که برای جنگیدن در عراق، ابتدا در پاکستان آموزش می‌بینند. زیربنای همکاری داعش و لشکر طیبه با آموزش نیروهای داعش به وسیله لشکر طیبه ریخته شده است و در ماه‌های آتی دو طرف برنامه همکاری خود را نهایی خواهند کرد.
شایعاتی در خصوص تغییر تابعیت گسترده در تیم ملی هندبال ایران - شایعاتی از گوشه و کنار به گوش می رسد که برخی از ملی‌پوشان این لیست تهدید کرده‌اند که در صورت محرومیت از حضور در تیم ملی راهی ترکیه می‌شوند و قصد تغییر تابعیت دارند. تهدیدهای که شاید برای بازداشتن مسئولان کمیته انضباطی از اتخاذ جریمه‌های سنگین شایع شده است.
همه تئاتر‌های تهران به کودکان غزه هدیه شد - تئاتر - گروه‌های مختلف تئاتر در تهران، در یک حرکت نمادین اجراهای خود را به کودکان غزه تقدیم کردند.
فاصله‌مان با فرهنگ مطلوب انقلاب زیاد است/ جوانان باید به صحنه مدیریت فرهنگی وارد شوند - رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه فرهنگ انقلاب اسلامی با ویژگی‌های آرمانی آن کماکان فاصله زیادی دارد خواستار حضور گسترده‌تر جوانان انقلابی در صحنه مدیریت فرهنگی ...
جدول قیمت سکه و ارز روز شنبه منتشر شد - جدول قیمت انواع سکه و ارز در بازار روز شنبه منتشر شد.
برخی بانک‌ها مانع کاهش بهای مسکن می‌شوند! - مدیریت کار اقتصادی این نیست که ‌بخشی فعال شود و از بخشی دیگر‌ غافل بمانیم. همه این تصمیمات اقتصادی در‌هم تنیده است؛ یعنی نمی‌شود در بحث مسکن کاری شود، بدون اینکه در بخش اقتصادی تصمیمی گرفته نشده باشد. شرکت‌های ساختمانی هم متأثر از این قضیه هستند که خود در برخی بازارهای مرتبط به مسکن تأثیرگذارند.
آیا هنوز هواپیما امن ترین وسیله مسافرت است؟/ آمار کشته شدگان یک دهه اخیر - حوادث - امنیت سفر همواره یکی از دغدغه های مسافران را تشکیل می دهد اما این دغدغه با بروز حوادث پر تلفات بیشتر شده و تبدیل به نگرانی می شود.
تقدیر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از ملت ایران برای حضور در راهپیمایی روز قدس - ستاد مرکزی انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با صدور بیانیه ای از حضور ملت ایران در راهپیمایی روز قدس تقدیر و تشکر کرد.
مجوز فعالیت 20 روزه برای سیرک شیراز در کرج/ رعایت حداقل استانداردها - مدیر کل محیط زیست البرز با بیان اینکه با وجود داشتن مجوز 3 ماه از فعالیت سیرک شیراز به دلیل شرایط آزار دهنده ای که در قشم برای حیوانات فراهم کرده بود جلوگیری شد گفت: اما ...
ترکیب ایده‌آل نیمکت ایران در ذهن کروش/علی کریمی دستیار اول، مهدوی‌کیا سرپرست! - فوتبال ملی - این احتمال وجود دارد که مهدی مهدوی کیا به عنوان سرپرست روی نیمکت تیم ملی ایران بنشیند.
جایزه کتاب فصل حذف شد/ واگذاری جایزه جلال آل احمد و پروین اعتصامی به بنیاد شعر و ادبیات داستانی - مصوبات جلسه نهایی کارگروه بازنگری جوایز فرهنگی حوزه کتاب اعلام شد که بر اساس آن جایزه کتاب فصل حذف شده و جایزه جلال آل احمد و پروین اعتصامی به بنیاد شعر و ادبیات داستانی ...
راهی برای کشیدن جور کم کاری‌های سابقه دار مسئولان +فیلم - به فاصله چند روز تا نیمه تابستان و در حالی که ثبت نام مدارس تقریبا به انتهای خود نزدیک شده است، همزمان با آغاز فصل دغدغه اولیای دانش آموزان برای تهیه و تدارک مایحتاج تحصیل فرزندان چون کیف و کفش و لوازم التحریر، هستند دانش آموزانی که گاه از کار در مزارع و باغات یا چرای گوسفندان خسته می‌شوند اما رغبتی به شروع سال تحصیلی و بازگشت به مدرسه ندارند!
پیش بینی بارش رگبار و کاهش دما در استانهای شمالی؛ وزش باد و گرد و خاک در استانهای جنوبی - محیط زیست - مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: از امروز تا سه روز آینده رگبار پراکنده در استانهای شمالی پیش بینی می شود و در استانهای جنوبی هم به سبب افزایش سرعت وزش باد گردوخاک وکاهش دید افقی رخ دهد.
وضعیت اعلام عید فطر در دیگر کشورها/ کشورهای عربی دوشنبه را عید اعلام می کنند - براساس اظهارات ستاره شناسان و منجمان بسیاری از کشورهای عربی جهان اسلام هلال ماه شوال را روز 27 ژوئیه (یکشنبه 5 مرداد ماه) رویت می کند و در نتیجه روز 28 ژوئیه ( 6 مرداد ...
گزارش مکتوب نحوه استخدام‌ها در دولت احمدی نژاد به مجلس ارائه می شود - معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی دولت سابق نسبت به اعلام استخدام های غیر قانونی در دولت احمدی نژاد واکنش نشان داد.
متن دومین بسته دولت برای خروج غیرتورمی از رکود منتشر شد - متن کامل سیاست‌های اقتصادی دولت برای خروج غیرتورمی از رکود در سال های 93 و 94 منتشر شد.
خروش جهانی علیه رژیم صهیونیستی (1) - خبرگزاری مهر-گروه بین الملل: روز گذشته همزمان با روز جهانی قدس، کشورهای مختلف جهان از کانادا و آمریکا گرفته تا اردن صحنه اعتراضات گسترده مردمی علیه جنایات صهیونیست ها ...
اعلام جزئیات مطالبات و پرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی/ مصوبات دو ماهه آخر دولت قبل لغو شد - معاون اقتصادی و برنامه ریزی سازمان تامین اجتماعی ضمن تشریح مطالبات و نحوه پرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی گفت: این بدهیها در قالب بسته ای شامل شرکتهای زیان ده و سود ...
پاسخ به پرسش‌های متداول در مورد رویت هلال ماه - نجوم - در ماه‌های رمضان، شوال و ذی‌الحجه، حساسیت عموم مسلمانان نسبت به مساله استهلال افزایش می‌یابد. در اینجا برخی سوالات رایج در این مورد را مطرح می‌کنیم.
از جام جهانی به لیگ یک/بختیار رحمانی و علی حمودی شاید در فجرسپاسی! - لیگ برتر - فصل نقل و انتقالات به پایان رسیده است و این احتمال وجود دارد که رحمانی و حمودی فوتبال خودشان را در لیگ دسته اول ادامه بدهند.
بیکارترین استان های ایران را ببینید/ کدام فصل سال بیکاران صف می کشند؟ - بازارکار - بررسی های مرکز آمار ایران نشان می دهد سال 89 رکورد بیکاری در کشور شکسته شده بود. در این سال و تقریبا در تمامی فصل های سال میزان بیکاری به تاریخی ترین حد طی سال های گذشته رسیده بود.
رقم قرارداد کادر فنی تیم استقلال اعلام شد/ قلعه‌نویی هم میلیاردی شد! - باشگاه استقلال رقم دریافتی اعضای کادر فنی تیم فوتبال این باشگاه را اعلام کرد. سرمربی این تیم تنها مرد میلیاردی کادر فنی آبی پوشان است. این در حالی است که او نسبت به ...
تاکید رئیس جمهور جدید عراق بر تقویت روابط با ایران - رئیس جمهور جدید عراق در دیدار با سفیر ایران در بغداد، بر لزوم گسترش روابط میان دو کشور تاکید کرد.
کمیته‌ بین‌المللی صلیب سرخ حمله به بیمارستان الاقصی را محکوم کرد - کمیته‌ بین‌المللی صلیب سرخ حمله به بیمارستان الاقصی در مرکز نوار غزه را که منجر به مرگ دست‌کم چهار نفر و مجروح شدن تعداد زیادی شد، محکوم کرد.


بیشترین بازدیدها - سرویس خبر
Copyright © 2008 - 2014 vista.ir. All Rights Reserved