ویستا مرجع مهمترین عناوین خبری / پنج شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۳ / Thursday, 24 July, 2014
داستان بازی خدای جنگ

داستان بازی خدای جنگ● معرفی شخصیت‌های بازی:
▪ کربتوس: فرماندهٔ سپاه اسپارت یونان که برای شکست دادن خدای جنگ از طرف خدایان الیمپوس انتخاب می‌شود اما در طول جنگ گرفتار مشکلاتی می‌گردد.
▪ اریس (خدای جنگ): پسر زیوس یکی از خدایان الیمپوسی است که به خاطر جاه‌طلبی و حسادت نسبت به خواهر خود آتنا شهر آتن را که متعلق به آتنا است به آتش می‌کشد.
▪ زیوس: یکی از خدایان الیمپوس است.
▪ آتنا: دختر و خواهر اریس، الهه آتن و کسی که مأموریت دارد کریتوس را در طول جنگ با اریس راهنمائی کند.
▪ اوراکل: زن جادوگر و پیش‌گوئی که کریتوس را از حوادث آینده خود باخبر می‌کند.
▪ بربرهای شرقی: ارتشی قوی و البته وحشی که ارتش اسپارت‌ها و فرمانده آنها یعنی کریتوس را شکست دادند.
● شروع داستان بازی خدای جنگ:
کریتوس فرماندهٔ دلیر و شجاع ارتش اسپارت یونان است. اسپارت شهری کوچک در یونان باستان است که مردمان آن به شجاعت و دلیری معروفند. در این شهر مجلسی به نام شواری شواخ وجود دارد و کار این شورا نظارت بر بچه‌هائی است که تازه به دنیا آمده‌اند به این‌صورت که اگر بچه پسر بود و دارای قوای جسمانی مناسبی بود او را به مادرش باز می‌گردانند تا بزرگش کند در غیر این‌صورت این بچه را به پرتگاه و یا دریا می‌انداختند.
پسرهائی که متولد می‌شوند از همان دوران کودکی با سلاح‌ها و فنون جنگی آشنا می‌شدند و وقتی که به سن ۲۵ سالگی می‌رسیدند وارد ارتش اسپارت شده و به مدت ۳۵ سال یعنی تا ۶۰ سالگی به خدمت می‌پرداختند و بعد از ۶۰ سالگی بازنشسته می‌شدند و برای آنها حقوق بازنشستگی در نظر گرفته می‌شد (منبع: کتاب شاه جنگ ایران با یونان).
کریستوس نیز یکی از این اسپارت‌ها است که توسط خدایان الیمپوس و به‌واسطهٔ آتنا برای مبارزه بای خدای جنگ یعنی اریس انتخاب می‌شوند. وقتی کریتوس با آتنا صحبت می‌کند و به او می‌گوید کی روح من از گناهانی که قبلاً انجام داده‌ام رهائی پیدا می‌کند؟ آنا به او می‌گوید که بزرگ‌ترین مأموریت تو در پیش است و تو توسط خدایان الیمپوس انتخاب شده‌ای که با خدای جنگ ”اریس“ نبرد کنی و او را شکست بدهی، زیرا فقط یک انسان این شانس راغ دارد که خدای جنگ را شکست بدهد.
زیوس خدایان را از جنگیدن با همدیگر منع کرده است و به همین دلیل است که تو انتخاب شده‌ای و اگر این مأموریت را با موفقیت پشت سر بگذاری گناهان تو بخشیده خواهد شد اما مواظب باش در طول راه باید خطرات و مشکلات زیادی را پشت سر بگذاری و به این ترتیب کریتوس کشتی خود را آماده کرد و بادبان‌ها را بالا کشید.
کریتوس در راه جنگ با اریس زن پیش‌گوئی به نام اوراکل را نجات داد که او سرنوشت بدی را برای کریتوس می‌دید به این ترتیب که او به روح کریتوس نگاه کرد در حالی‌که او یک حیوان می‌دید یک مرد هم می‌دید.
وقتی‌که در سپاه اسپارتان فرمانده لشکر بود فقط ۵۰ سرباز داشت اما خیلی زود تعداد آنها به هزاران سرباز رسید. تاکتیک‌های او وحشیانه اما مؤثر بود، سرمست از قدرت، همه از او وحشت داشتند به‌جزء یک نفر، زن او همیشه به کریتوس می‌گفت پس کی از این کارها دست برمی‌داری و کریتوس در جواب به او می‌گفت وقتی که شهرت اسپارت‌ها به تمام دنیا برسد. میل او برای پیروزی هیچ حد و مرزی نداشت اما این میل بالاخره روزی او را از پای در می‌آورد.
و به این ترتیب اوراکل آیندهٔ کریتوس را پیش‌بینی کرد.
اما اوراکل به کریتوس گفت که چرا آتنا شخصی مانند تو را انتخاب کرده است؟ و به او پیشنهاد کرد که دشمنانش را عاقلانه انتخاب کند و گفت وحشی‌گیری تو تنها برای از بین بردن اریس کافی نیست فقط یک چیز در دنیاز هست که اجازه می‌دهد بتوانی یک خدا را شکست بدهی و آن چیز جعبهٔ پاندورا است که در پشت دیوارهای آتن قرار دارد و توسط خدایان در صحراین شرق آتن مخفی شده است.
اما مراقب باش! خیلی‌ها به‌دنبال جعبه رفتند اما هنوز برنگشتند. اما کریتوس این حرف‌ها را قبلو نداشت تا آنکه از آتنا پرسید آیا این حرف‌هائی که اوراکل می‌زند واقعیت دارد؟ و آتنا به او گفت که بله واقعیت دارد.
سفر تو از اینجا شروع می‌شود و بدان این سفری که در پیش داری خیلی دشوار است اما اگر امیدی برای نجات آتن داری باید اینکار را بکنی. جعبه نیز وجود دارد و آن قوی‌ترین سلاحی است که یک انسان می‌تواند داشته باشد. اما آن جعبه در جای بسیار دور در صحرای ارواح پنهان شده؛ راه امنی از میان شن‌های روان وجود دارد اما فقط کسانی که صدای شیپور را دنبال می‌کنند می‌توانند آن را پیدا کنند. تو باید صدای شیپور را دنبال کنی آنها می‌توانند تو را به کرونوس غول برسانند.
کرونوس یکی از آخرین آنها است، اریس دستور داده تا او را به صحرای ارواح گم‌شده بفرستند، معبد پاندورا را به او زنجیر کرده‌اند تا وقتی‌که شن‌های روان گوشت از تن او جدا کنند.
و به این ترتیب کریتوس سفر خود را آغاز کرد و به صحرای ارواح گمشده رفت، تله‌های مرگ‌بار صحرای ارواح گمشده را با موفقیت پشت سر گذاشت و به کرونوس غول رسید. در آنجا جنازه‌های کسانی که برای جعبهٔ پاندورا قبل از او آمده بودند جلوی چشمش بود و کریتوس می‌دانست چه کسی مسئول اینکار است.
بار اولی نبود که خراب‌کاری‌های اریس را می‌دید، او در سال‌های گذشته این را تجربه کرده بود، زمانی که مجبور شد روح خود را برای زنده ماندن به اریس بفروشد. وقتی‌که او وفاداری شدیدی بین یارانش ایجاد کرده بود و برای خدایان الیمپوس مبارزه می‌کرد. اما این وفاداری و تمرینات منظم اسپارت‌ها برای شکست دادن بربرها که بسیار قوی و بی‌رحم بودند اصلاً کافی نبود. بربرها یکی پس از دیگری اسپارت‌ها را نابود می‌کردند، این در حالی بود که فرمانده جوان آنها به پایان دروان باشکوهش نزدیک شده بود. وقتی‌که بربرها خواستند سر از تن او جدا کنند او کاری که نباید، انجام داد، او خدای جنگ (اریس) را صدا زد و روح و زندگی خود را به اریس فروخت و به بندهٔ او تبدیل شد.
وقتی‌که کریتوس خدای جنگ را فریاد زد آسمان به دو نیم شد و خدای جنگ وارد شده او را به یک جنگجوی بزرگ تبدیل کرد، اما فقط ضمانتی برای بنده شدن لازم بود و کریتوس به خدای جنگ قول داد که از این به بعد برای او خدمت کند. اریس خدمتکار جدیدش را نجات داد و با قدرت خدائی، همهٔ دشمنان را نابود کرد. اما برای کریتوس هیچ شمشیری و سپری وجود نداشت؛ به دستور اریس شمشیرهای شورشی در اعماق جهنم ساخته شدند و برای به یاد آوردن سوگند کریتوس شمشیرها به‌دست‌های او وصل گردیدند و زنجیرها به‌دست او داغ شدند.
و از آن ماجرا به بعد کریتوس برای اریس می‌جنگید، او توسط خدای جنگ جسور شده بود. نظامیان کریتوس بی‌رحم بودند، همهٔ دنیا به خاطر وحشی‌گیری‌هایشان از آنها می‌ترسیدند. شهرها را یکی پس از دیگری به تصرف درمی‌آوردند تا به دهکده‌ای رسیدند، کریتوس تمام دهکده را به آتش کشید و تمام انسان‌های دهکده را از کوچک و بزرگ به قتل رساند.
اما در آن دهکده معبدی وجود داشت که برای پرستش آتنا ساخته شده بود و چیزی در مورد این معبد وجود داشت، چیزی ممنوع! تمام غریزهٔ کریتوس به او می‌گفت که نباید وارد این معبد شود اما جاه‌طلبی او نباید نادیده گرفته شود، حتی صحبت‌های پیش‌گوی دهکده در گوش‌های کر او جائی نداشت. وارد معبد شد و کاری را که نباید انجام بدهد انجام داد.
کسانی را که داخل معبد بودند به قتل رساند، تصویر دو قربانی آخرش در معبد همیشه در ذهنش باقی ماند. آنها کسانی نبودند جزء زن و فرزندش.
وقتی که از معبد بیرون آمد پیش‌گوی دهکده به او گفت: از این به بعد خاکستر زن و بچه‌ات به علامت کارهای بدی که انجام دادی روی پوستت می‌ماند و هیچ‌وقت پاک نخواهد شد و با آن نفرین همه کریتوس را به‌عنوان یک حیوان می‌شناختند. در آنجا بود که کریتوس فهمید دیگر نمی‌تواند به اریس خدمت کند و می‌خواست خدای جنگ او را به قتل برساند.
و کریتوس بعد از به یاد آوردن خاطرات گذشته که چگونه به خدت اریس درآمده به راه خود برای به‌دست آوردن جعبهٔ پاندورا ادامه داد و بالاخره توانست بعد از پشت سر گذاشتن خطرات زیاد جعبهٔ پاندورا را بعد از هزاران سال از محدودیت‌ها آزاد کند، کریتوس سلاح کشتن اریس را به‌دست آورده بود.
خیلی دورتر از آتن، اریس می‌دانست که کریتوس در کارش موفق شده است و به همین خاطر ستونی از سنگ به سمت او پرتاب کرد و ستون به سینهٔ کریتوس اصابت کرد و وقتی‌که جان کریتوس داشت از بدنش در می‌آمد فکرش به آن شب سرنوشت‌ساز معطوف شد حتی در هنگام مرگ هم خاطرات از ذهنش خارج نمی‌شدند. چطور می‌تواست فراموش کند ریختن خون خانواده‌اش به‌دست خودش؟ کلک بی‌رحمانه‌ای که توسط خدای جنگ رهبری می‌شد. در پایان، در مرگ هم شکست می‌خورد.
وقتی‌که افراد اریس جعبه پاندورا را از جلوی چشمش می‌بردند جان او داشت از بدنش خارج می‌شد و روح نفرین شده‌اش در اعماق جهنم فرو می‌رفت و کریتوس به جهان مردگان پرتاب شد. رودخانه‌ای که در آنجا جریان داشت آنقدر قوی بود که حتی قوی‌ترین انسان‌ها را با خودش به استراحت‌گاه ابدی هدایت می‌کرد.
اما کریتوس هنوز خیال استراحت نداشت او می‌خواست زندگی کند و می‌خواست به زمین برگردد و مأموریتش را تمام کند.
کریتوس بعد از پشت سر گذاشتن خطرات زیاد از جهنم نجات پیدا کرد. او از صحرای ارواح گم‌شده عبور کرده بود، تله‌های مرگ‌بار معبد پاندورا را پشت سر گذاشته بود و همچنین از جهنم فرار کرده بود اما یک کار باقی مانده بود و این کار کشتن خدای جنگ بود.
کریتوس با اریس وارد جنگ شد و او را شکست داد و شهر آتن نجات پیدا کرد و دوباره آباد شد. کریتوس یک کار غیرممکن را ممکن کرده بود، او توانسته بود خدای جنگ را شکست بدهد. اریس دیگر وجود نداشت اما کریتوس هنوز در عذاب بود و می‌خواست روحش را بازسازی کند. حقیقت برای او فاش شده بود اما آتنا به او قول داده بود. به همین دلیل پیش آتنا رفت و به او گفت من را از دست این خاطرات نجات بده و به قولی که دادی عمل کن. آتنا به کریتوس گفت: کارت را خوب انجام دادی اما خدایان به تو بدهکار هستند اگر چه ما در غم مرگ برادرمان هستیم به تو قول داده بودیم تو را به خاطر گناهانت ببخشیم و همین‌طور هم خواهد شد اما هیچ‌وقت قول نداده بودیم تو را از دست خاطراتت رها کنیم! هیچ انسانی و هیچ خدائی نمی‌تواند کارهای وحشتناکی که تو انجام دادی را فراموش کند.
و در پایان چون کریتوس می‌دانست که نمی‌تواند از دست خاطراتش فرار کند به بالاترین منطقهٔ یونان رفت، جائی‌که دریای اژه از دور معلوم بود و خود را به پائین پرتاب کرد. و زمزمه‌کنان می‌گفت که خدایان المپیوس من را رها کردند و بعد از ۱۰ سال عذاب، ۱۰ سال کابوس‌های بی‌پایان بالاخره همه چیز به پایان رسید. مرگ تنها راه فرار از دیوانگی بود، اما همیشه این‌طور نبود، کریتوس زمانی قهرمان خدایان بود و خدایان برای او نقشه‌ای دیگر داشتند.
ناگهان مثل یک پر سبک در حال به فرو افتادن از پرتگاه بود تا وقتی‌که به سطح زمین رسید، آتنا به او گفت تو امروز نمی‌میری، خدایان نمی‌توانند اجازه بدهند کسی که این‌کار بزرگ را انجام داده به همین راحتی بمیرد تاکتیک‌هائی را که اریس در پیش گرفته بود وحشیانه بود و باید متوقف می‌شد اما حالا یک تخت در المپیوس خالی مانده و یک خدای جنگ جدید لازم است، از پله‌ها بالا برو و به سمت پاداشت حرکت کن. و از آن زمان به بعد هر وقت برای جنگ می‌رفتند چه برای خوبی و چه برای شیطان آنها تحت نظر دقیق کسی بودند که خدای جنگ را شکست داده بود. آنها توسط کریتوس راهنمائی می‌شدند انسانی که خدای جنگ جدید شده بود.
ایرج و سعید زمانیان
منبع : مجله بازی‌های رایانه‌ای

همچنین مشاهده کنید


همچنین سایر کاربران این صفحات را هم دیده‌اند
علوم و مبانی تربیت بدنی و ورزش    علوم تربیت بدنی و ورزش    حرکت شناسی و بیومکانیک    بیومکانیک    جنبش شناسی    جنبش شناسی خطی    نیرو(Force)   
سرگرمی    تعبیر خواب   
ارتباطات    جامعه شناسی    جامعه شناسی سازمان ها    جنبه های اساسی سازمان ها    نقش سازمان ها در توسعه    بهره وری و فرهنگ سازمانی   
ارتباطات    گاهشماری چند در اطلاع رسانی وارتباطات    بعد از میلادمسیح    از سال ۱۷۰۱ تا سال ۱۸۰۰ میلادی   
بانک و بیمه    حسابرسی    حسابرسی سیستم های کامپیوتری    کلیات    مراحل رسیدگی به سیستم های کامپیوتری   
دارو و درمان    فهرست بیماری ها   
سرگرمی    تعبیر خواب   
دارو و درمان    درمان    بیماری های داخلی    بیماری های قلبی - عروقی    انواع بیماری های قلبی    انفارکتوس حاد میوکارد    درمان    عوارض    شوک کاردیوژنیک   
موسیقی    موسیقی جهان    تاریخ هنر موسیقی غرب    موسیقی باروک (۱۷۵۰ - ۱۶۰۰)    کورال و کانتات کلیسائی    RUFT UNS DIE STMME    کانتات شماره ۱۴۰: WACHET AUF   
رشته های ورزشی    تنیس روی میز    آموزش    تکنیک ها و تاکتیک های پیشرفته و آموزش آنها    تاکتیک    عناصر محیطی مؤثر در تاکتیک بازی   


کلمات در حال جستجو
طلا    ارز    سکه    قیمت خودرو    خودرو    شورای رقابت    قرارداد    استقلال    وین 6    توافق وین    مذاکرات هسته ای    مذاکرات وین    گفتگو    ظریف    عبدالله    مشعل    جزئیات    جلسه    شورای    رقابت    قیمت   خلاصه رسانه‌ها
مبلغ قرارداد کادرفنی و بازیکنان پرسپولیس اعلام شد/ دریافتی دایی، بالای 2 میلیارد! - فهرست مبلغ قرارداد کادرفنی و بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس درحالی اعلام شد که در این فهرست مبلغ قرارداد علی دایی بالای 2 میلیارد تومان است. همچنین قرارداد محسن بنگر، پیام ...
رقم قرارداد بازیکنان استقلال منتشر شد/ 6 بازیکن میلیاردی در جمع آبی‌ها - لیگ برتر - باشگاه استقلال رقم قرارداد بازیکنانش را اعلام کرد.
تصویب قطعنامه شورای حقوق علیه اسرائیل/ کدام کشورها رأی ممتنع و منفی دادند؟ - خاورمیانه - شورای حقوق بشر سازمان ملل با صدور قطعنامه ای، یک کمیته بین المللی را مامور بررسی نقض حقوق بشر توسط رژیم صهیونیستی در غزه کرد.
از پاش نشدن چک اسپانسر تا شایعه اعتصاب در پرسپولیس - پرسپولیسی‌ها هنوز خاطره فصل قبل را فراموش نکرده‌اند که به خاطر اعتصاب بازیکنانشان جام قهرمانی را از دست دادند. حالا و در آستانه فصل جدید رسانه‌ها اخبار پرسپولیس را به گونه‌‎ای منعکس می‌کنند که گویا قرار است برخی مشکلات در پرسپولیس ادامه دار باشد.
آتش نشان فداکار ایرانی، جهانی شد - جمعی از جوانان ایرانی از طریق شبکه های مجازی از آتش نشان های جهان خواسته اند تا با عکس این آتش نشان ایرانی عکسی بگیرند تا به نوعی تجلیلی از او شده باشد و یاد و خاطره او زنده نگه داشته شود. از این رو، بسیاری از آتش نشان ها در کشورهایی مانند فرانسه، افریقای جنوبی، امریکا، نروژ، استرالیا و ... در این پروژه همکاری کرده اند.
تنها راه علاج، نابودی رژیم صهیونیستی است - حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: این جنایات خارج از تصور، واقعیت ذاتی رژیم گرگ صفت و کودک کشی است که تنها علاجش نابودی و از بین رفتن است البته تا آن هنگام، مقاومت قاطع و مسلحانه فلسطینی ها و گسترش آن به کرانه باختری، تنها راه مقابله با این رژیم وحشی است و ملت ایران نیز روز قدس با خروش عظیم خود، نشان می دهد که یار مظلوم و دشمن ظالم است.
رهبرمعظم انقلاب:راهکار از بین رفتن رژیم صهیونیستی،رفراندوم است/کرانه باختری باید مانند غزه مسلح شود - رهبری - رهبر انقلاب معظم انقلاب تاکید کردند:از بین رفتن رژیم صهیونیستی به معنی قتل‌عام مردم یهودی آن منطقه نیست. باید رژیم حاکم را رفراندوم و انتخاب مردم معلوم کند، منطق دنیا هم این را می‌فهمد. راهکار از بین رفتن رژیم صهیونیستی این است.
ایران متولی اتحادیه فیلمسازی درباره فلسطین شود/ پرپر شدن کودکان در جنگی نابرابر - جمعی از هنرمندان سینما و تلویزیون گردهم آمدند تا جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کرده و اعتراضات خود را نسبت به جنایات وحشیانه اسرائیلی ها ابراز کنند.
آخرین وضعیت صلح در خاورمیانه! - خبرگزاری مهر- گروه بین الملل: رسانه های جهان عرب هر روز ایده های انتقادی خود درباره مسائل منطقه‌ای و بین المللی را در قالب کاریکاتور بیان می کنند که به مهمترین این ...
وامهایی که بانک به نفع خودرو سازی ها به مردم می دهد! - بانک‌ها با افزایش وام خودرو می‌خواهند تنها به خودرو‌سازان خدمت کنند، به دلیل اینکه با افزایش این وام، خریداران خودرو مجبور خواهند شد ‌با قبول تحمیل پرداخت سود بیشتر به بانک‌ها، پول بیشتری نیز به جیب خودروسازان بریزند.
رنگی‌ترین تصویر دنیای مهندسی از یک دوچرخه‌سوار - دانش‌های بنیادی - با سی.اف.دی می‌توان تاثیرات متقابل کوچک‌ترین اجزای یک سازه را در برابر سیالات محاسبه کرد. این تصویر نیز نتیجه شبیه‌سازی سی.اف.دی برای یک دوچرخه‌سوار است.
روز قدس، روز غرش علیه استکبار جهانی است - قم - خبرگزاری مهر: یکی از مراجع تقلید شیعیان در بیانیه‌ای ضمن دعوت از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس، تصریح کرد: روز قدس، روز غرش علیه استکبار جهانی و صهیونیزم ...
فیلم: زیاده گویی چه عوارضی در پی دارد؟ - نوای روح‌بخش اذان، دعای روز بیست و پنجم، سپس سخنان حجت‌الاسلام زائری را می‌شنویم، نوای زیبا دنگ‌شو را می‌شنویم و در پایان نیز با نوای دشتی استاد حسین صبحدل با هم دعا خواهیم کرد.
دیدار جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های کشور با رهبر معظم انقلاب - رهبری - جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های کشور با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند.
رقم قرارداد 19 بازیکن استقلال اعلام شد/ شش یک میلیاردی در بین آبی‌ها - باشگاه استقلال رقم قرارداد بازیکنان این تیم برای حضور در چهاردهمین دوره رقابت های لیگ برتر را اعلام کرد. مبالغ قرارداد 19 بازیکن تیم فوتبال استقلال در شرایطی اعلام شده ...
حادثه هوایی این بار در تایوان/ 51 نفر کشته شدند - حوادث - فرود اضطراری ناموفق هواپیمایی در تایوان به کشته شدن ده‌ها نفر انجامید.
انتشار تقویم مسابقات لیگ برتر و جام حذفی در فصل 94-93 - لیگ برتر - رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ در نامه ای به مهدی تاج نایب رییس فدراسیون فوتبال ورییس سازمان لیگ تقویم یکسال لیگ برتر و جام حذفی را در فصل 94-93 ارائه داد.
روز قدس حضور حماسی امت اسلامی جهت آزاد سازی قدس از الحاد و شرک است - قم - خبرگزاری مهر: یکی از مراجع تقلید شیعیان حمایت از فلسطین را وظیفه هر مسلمان در هر جای دنیا دانسته و حضور حماسی امت اسلامی در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را جهت آزاد ...
وضعیت مبهم «‌میراث زنجانی» علامت سؤال بزرگ این روزهای لیگ - ۹ روز مانده به آغاز لیگ چهاردهم فوتبال ایران، یکی از شانزده تیم حاضر در این رقابت‌ها با وضعیت عجیب و مبهمی روبه‌رو شده است. روز گذشته، دادستانی کل کشور‌ در اطلاعیه‌ای شرایط فروش باشگاه راه‌آهن تهران را به بعد از انجام کار کار‌شناسی موکول کرد، حال آنکه چند هفته پیش، خبر فروش این باشگاه به حمید استیلی روی خروجی رسانه‌ها قرار گرفته بود!
جلسه‌ای برای مهار نابودی جنگلهای بلوط زاگرس/ابتکار: امیدواریم برای احیای جنگل‌های بلوط دیر نشده باشد - محیط زیست - احیاء و نجات جنگل های زاگرس رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: برای احیاء و نجات جنگل ها نیاز به نگاه فرابخشی و تهیه و تدوین برنامه اقدام ملی کوتاه، میان و بلند مدت داریم که این نیز با همراهی و تعامل کلیه دستگاه ها و نهادهای مسئول میسر خواهد بود.
ورود پنج فیلم اولی به سینما / کدام فیلم‌ها به شبکه نمایش خانگی آمدند؟ - سینما - پنج کارگردان فیلم اولی در تازه‌ترین جلسه شورای صدور پروانه ساخت، مجوز تولید دریافت کردند.
اعلام قرارداد بازیکنان و کادرفنی باشگاه ملوان بندرانزلی - لیگ برتر - باشگاه ملوان بندرانزلی رقم قرارداد کادرفنی و بازیکنان این تیم در چهاردهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران را اعلام کرد.
موفقیت راهبردی مقاومت فلسطین در لغو پروازهای بین المللی به فرودگاه تل آویو - یک هفته نامه آلمانی با اشاره به لغو تمام پروازهای بین المللی به فرودگاه بن گوریون، این اتفاق را موفقیتی راهبردی برای مقاومت فلسطین دانست.
افزایش دما در نیمه شمالی کشور طی هفته آینده/ دمای پایتخت از 40 درجه می گذرد - مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد نسبتا شدید و گرد و خاک در بخش‌های مرکزی کشور هشدار داد و گفت: در نیمه شمالی کشور هفته آینده افزایش دما ...
حمله رسانه‌های صهیونیستی به هنرمندان یهودی مدافع فلسطین - تعدادی از بازيگران، خوانندگان و كارگردانان یهودی با اعلام همدردی خود با قربانيان فلسطینی در جنگ رژیم صهیونیستی، از حقوق مردم مظلوم فلسطین دفاع کردند که این دفاع با حمله ...
شکست سنگین تیم قطبی در جی‌لیگ - فوتبال جهان - شیمیزو اسپالس ژاپن در مسابقه با گامبا اوزاکا شکست سنگینی را تجربه کرد.
بیش از سه هزار خبرنگار مراسم روز قدس را پوشش می‌دهند - رسانه - مراسم روز قدس با حضور بیش از سه هزار خبرنگار در مطبوعات و رسانه‌ها منعکس می‌شود.
6 نماینده مجلس به غزه می روند/ زمان سفر معلوم نیست - مجلس - نماینده اصفهان از فراهم شدن مقدمات سفر گروهی از نمایندگان مجلس ایران برای سفر به غزه خبر داده است.
تراژدی مرگ فلسطینیها روی سفره‌های سحری و شادی صهیونیستها در سینماهای روباز! - خبرگزاری مهر - گروه بین الملل: در معدود تحولات جهانی است که خبرنگاران و اصحاب رسانه نتوانند کل واقعیت را آن گونه که هست به مخاطبان همیشگی خود انتقال دهند، جنگ سوم علیه ...
آغاز دور جدید پرداخت وام ازدواج/ مخالفت بانک مرکزی با طرح نمایندگان - بانک مرکزی با بیان مخاطرات برداشت از منابع صندوق توسعه ملی برای پرداخت وام ازدواج اعلام کرد: از طریق هماهنگی های صورت گرفته با معاونت برنامه ریزی رئیس جمهور و وزارت ...


بیشترین بازدیدها - سرویس خبر
Copyright © 2008 - 2014 vista.ir. All Rights Reserved