ویستا مرجع مهمترین عناوین خبری / شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۳ / Saturday, 26 July, 2014
مرد عنکبوتی (spider man)

مرد عنکبوتی (spider man)اگر طرف‌دار کتاب‌های کمیک باشید و یا از علاقمندان فیلم‌های تخیلی و قهرمانانه به حساب بیائید حتماً با کاراکترهائی هم‌چون سوپرمن، بت‌من و ... آشنا هستید و آنها را دوست دارید. در سال‌های دور این شخصیت‌ها به موفقیت‌های بی‌نظیر و محبوبیت فراوانی دست یافتند ولی کم‌کم و با گذشت زمان، این قهرمانان کم‌رنگ شدند و دیگر هم‌چون گذشته در قلب همه جای نداشتند. اما یکی از این کاراکترها که در اوایل دههٔ ۶۰ خلق شد خود را برای همیشه تثبیت کرد و موفقیتش روزبه‌روز افزایش یافت. قهرمانی که از در و دیوار بالا می‌رفت، تا می‌افکند و پوششی قرمز رنگ به تن داشت.... او را همه می‌شناسند؛ مرد عنکبوتی.
● عنکبوت چگونه خلق شد؟
اولین بار مرد عنکبوتی توسط استن‌لی (خالق این شخصیت) و استیودیکتو (طراح ظاهر مرد عنکبوتی) در سال ۱۹۲۶ و در پانزدهمین شمارهٔ مجله کمیک Fantasy Amazing به جهانیان معرفی شد و موفقیت و محبوبیتش هم‌چون بمب صدا کرد! داستان Spider - Man دربارهٔ عنکبوت آلوده به رادیواکتیو، به قهرمانی تمام عیار (و البته با خصوصیاتی همانند عنکبوت‌ها!) تبدیل می‌شد. پیتر با عمو و عمهٔ پیر خود زندگی می‌کرد و آنها را همانند پدر و مادر خود دوست می‌داشت. در عین حال او با دختری به نام مری آشنا شده و به وی علاقه‌مند می‌گردد....
یکی از نکات مثبت سری داستان‌های مرد عنکبوتی حضور شخصیت‌های منفی بزرگ، قدرتمند و بعضاً دوست داشتنی و قابل احترام هم‌چون دکتر اختاپوس بود که کمک زیادی به بهتر و هیجان‌انگیزتر شدن داستان می‌کرد. از مهم‌ترین و سرسخت‌ترین دشمنان مرد عنکبوتی می‌توان به شیطان سبز (نورمن آزبورن)، سوار شب (هری آزبورن پسر نورمن)، دکتر اختاپوس (اتواکتاویوس)، مرد شنی (فلینت مارکو)، ونوم (ادی بروک)، والچر و ... اشاره کرد.
● حضور عنکبوت در انیمیشن
سود سرشاری که نصیب شرکت Marvel (انتشاراتی که توسط مارتین گودمن به وجود آمد و کاراکترهای بسیاری در آن خلق گشتند، از جمله گوست رایدر، مردان ایکس، چهار شگفت‌انگیز، مرد آهنین، کاپیتان آمریکا، هالک، پانیشر، دیردویل، بلید، الکترا و ده‌ها شخصیت مثبت و منفی دیگر که رفیب اصلی انتشارات DC (که شخصیت‌هائی مانند سوپرمن و بت‌من را به وجود آورده) گشت باعث شد تا اولین مجموعهٔ تلویزیونی انیمیشن از کاراکتر مرد عنکبوتی در سال ۱۹۸۰ ساخته شود. پس از موفقیت بی‌نظیر این اثر، مرد عنکبوتی و دوستان شگفت‌انگیزش در سال ۱۹۸۱ (که یک مجموعهٔ تلویزیونی بود) پخش گردید. موفقیت‌های پی‌درپی این سریال باعث شد که مرد عنکبوتی به‌صورت مهمان در بعضی از قسمت‌های انیمیشن‌های دیگر این شرکت نظیر هالک شکست‌ناپذیر حضور پیدا کند. از اوایل سال ۱۹۸۲ تا اواسط ۱۹۹۸ پوشش مرد عنکبوتی از قرمز و آبی به سیاه تغییر یافت که البته بعدها به ظاهر اصلی‌اش بازگشت. در واقع استن‌لی هدفش از سیاه‌جامه شدن مرد عنکبوتی روایت کردن جنبهٔ دیگر این شخصیت (نیمه تاریک یا به‌اصطلاح پلیدش) بود. در واقع این کار ریسک بزرگی محسوب می‌شد زیرا تا قبل از این قهرمانان همگی شکست‌ناپذیر، بی‌نقص و کاملاً مثبت بودند و هیچ اشتباهی از آنان سر نمی‌زد. خوشبختانه نیمه تاریک مرد عنکبوتی نیز موفق شد نظر طرفداران را به خود جلب کند به‌گونه‌ای که این مسئله در قسمت سوم فیلم سینمائی مرد عنکبوتی (۲۰۰۷) نیز روایت شده است.
از انیمیشن‌های بسیار موفقی که در این سال‌ها براساس این شخصیت ساخته شده می‌توان به مرد عنکبوتی (۱۹۹۵)، بازگشت مرد عنکبوتی (۱۹۹۶)، مرد عنکبوتی نامحدود (۱۹۹۹)، مرد عنکبوتی (معروف به تارهای عنکبوتی ـ ۲۰۰۳)، عنکبوت (۲۰۰۷) اشاره کرد.
● زن عنکبوتی!!
Spider - Woman در سال ۱۹۷۸ توسط مارو وولفمن (خالق) و کارمین اینفانتینو (طراح ظاهر) وارد دنیای کمیک شد. زن عنکبوتی داستان دختری را روایت می‌کرد که به وسیله آزمایشات علمی عجیب و غریب پدرش به قدرتی همانند مرد عنکبوتی دست می‌یافت. نام اصلی زن عنکبوتی جسیکا درو بود. چاپ این اثر فقط پنج سال ادامه داشت و با وجود مجموعهٔ تلویزیونی انیمیشن زن عنکبوتی در سال ۱۹۷۹ که موفقیت خوبی را نیز به همراه داشت نتوانست به اثری جاودانه تبدیل شود زیرا نمی‌خواست یا نمی‌توانست از زیر سایهٔ سنگین مرد عنکبوتی خود را نجات دهد.
● عنکبوت یا بدلکار؟!
در سال ۱۹۷۷ اولین فیلم مرد عنکبوتی ساخته شد! نه، اشتباه نکنید این یک فیلم سینمائی نبود بلکه فقط برای تلویزیون ساخته و پخش شد. نقش مرد عنکبوتی را نیکلاس هموند که یک بدلکار حرفه‌ای بود بازی می‌کرد، در نظر بگیرید در آن سال‌ها که از جلوه‌های ویژه خبری نبود بیچاره آقای هموند باید چه کارهائی می‌کرد تا همانند یک عنکبوت از در و دیوار بالا برود!!
یک سال بعد یعنی در سال ۱۹۷۸ قسمت دوم این فیلم نیز (باز هم با بازی نیکلاس هموند) برای تلویزیون آمریکا ساخته شد.
● عنکبوت قرمز علیه شیطان سبز!
مدتی بود که از مرد عنکبوتی و داستان‌های شگفت‌انگیزش خبری به گوش نمی‌رسید. پس از ساختن چند انیمیشن و بازی کامپیوتری مسئولان سونی و فاکس قرن بیست و یکم به فکر ساختن یک فیلم سینمائی دربارهٔ این کاراکتر افتادند. مشکل آنها پیدا کردن یک کارگردان خوب و با سابقه بود که در آن روزها فرد مورد نظر پیدا نمی‌شد. سرانجام سام ریمی کارگردان فیلم‌های درجه ۲ هالیوود که در کارنامه‌اش سری فیلم‌های ترسناک Evil Dead (مردهٔ شرور)، ارتش تاریکی (که این یکی با تِم کمدی بود) همگی با بازی بروس کمپل در نقش اول، برنده و بازنده (به بازی شارون استون، راسل کرو، لئوناردو دی‌کاپریو و جین هاکمن در ژانر وسترن) را داشت به‌عنوان کارگردان مرد عنکبوتی انتخاب شد. آراد یکی از مدیران مارول دربارهٔ او می‌گوید: وقتی سام به دفتر من آمد چهرهٔ شکست‌خورده‌ای به خود گرفته بود. مطمئن بود ما او را انتخاب نخواهیم کرد. من فیلمی را که سام چندی پیش در آن بازی کرده بود (تابستان معتدل) دیده بودم. بازی‌اش در فیلم واقعاً ضعیف بود انتظار بیشتر هم نمی‌رفت! آخر او کارگردان است نه بازیگر. ولی نکته‌ای که مرا در آن فیلم به خود جلب کرد نقشی بود که سام به‌عهده داشت. او از اول تا آخر فیلم بر روی کابین‌ها عکس مرد عنکبوتی را نقاشی می‌کرد! من واقعاً با دیدن او به یاد پتر پارکر افتادم به‌نظرم او واقعاً پیتر را درک می‌کرد و شباهت زیادی نیز به خلق و خوی وی داشت. سام مناسب‌ترین گزینهٔ ما بود.
فیلم سینمائی مرد عنکبوتی به کارگردانی و فیلمنامهٔ سام ریمی و به بازی توبی مگوایر کریستین دانست، جیمز فرانکو، ویلیام دافو و ... در سال ۲۰۰۲ گیشه‌ها را به آتش کشید و با رکورد فروش هشتصد و بیست و دو میلیون دلار رکوردهای زیادی را شکست!
داستان فیلم دربارهٔ معرفی پیتر پارکر و تغییر ماهیت او به مرد عنکبوتی است. دشمن مرد عنکبوتی در این فیلم دانشمندی است به نام نورمن آزبورن. او که بعد از تحقیقات بسیار بالاخره موفق به حل مسئله‌ای بزرگ می‌شود از سوی مسئولان ارشد یک پروژه که نورمن نیز در آن سهم به‌سزائی دارد اخراج می‌شود. حس انتقام‌ همراه با داروئی که به خود تزریق می‌کند و تصمیم می‌گیرد دنیا را به نابودی بکشاند. سردبیر روزنامهٔ دیلی باگل که پیتر پارکر نیز به‌عنوان یک عکاس در آن کار می‌کند لقب شیطان سبز را به نورمن آزبورن می‌دهد. در ماجرائی که خود پیتر نیز در آن مقصر است عمو بِن کشته می‌شود و ...
بازی چشمگیر و دلنشین توبی مگوایر در نقش پیتر / مرد عنکبوتی باعث شد تا او همانند کریستوفر ریو فقید (بازیگر چهار قسمت نخست فیلم سوپرمن) در این نقش تثبیت شود و بار دیگر آن لباس قرمز و آبی رنگ را به تن کند. البته حضور او در این نقش با اتفاقات جالبی روبه‌رو بوده است، مثلاً قبل از فیلم‌برداری مرد عنکبوتی ۱ تا آخرین لحظه معلوم نبود او نقش قهرمان را بازی خواهد کرد یا جیمز فرانکو (بازیگری که در این‌سری نقش هری آزبورن را به‌عهده دارد) حتی زمانی‌که کمر مگوایر در سانحه‌ای در مرد عنکبوتی ۲ به شدت مجروح شد، مسئولان کمپانی سازنده به فکر جایگزینی برای او شدند! زیرا نمی‌خواستند وقت خود را برای بهبود مگوایر تلف کنند! از معرفت مسئولان سازنده هرچه بگوئیم کم گفته‌ایم، آنها حتی نمی‌هواستند درصدی از فروش میلیونی خود را به خالق مرد عنکبوتی یعنی استن‌لی بدهند!!
● باهوش ولی تنبل!
فیلم سینمائی مرد عنکبوتی ۲ به کمک تمام عوامل سازنده فیلم نخست در سال ۲۰۰۴ ساخته شد. با وجود این‌که فروش فیلم از مرز هفتصد و هشتاد و چهار نیز گذشت ولی به پای فروش قسمت اول آن نرسید اما از هر لحاظ موفق‌تر، واقعی‌تر (نمونه‌اش حادثهٔ قطار) و چشمگیرتر از قسمت اول بود. به‌طوری که جلوه‌های ویژهٔ آن جایزهٔ اسکار را از آن خود کرد. مرد عنکبوتی ۲ از معدود فیلم‌های تاریخ سینماست که از قسمت نخست خود نیز پیشی کرفته است.
داستان فیلم دربارهٔ مردی به نام اتو اکتاویوس که دانشمند و روانشناس می‌باشد است. او امیدوار است با ساختن یک‌سری دست‌های مکانیکی از انرژی خورشید برای ایجاد صلح و امنیت در جهان استفاده کند اما ناگهان همه چیز به هم می‌ریزد، اتو همسرش را از دست می‌دهد و به موجود خطرناکی تبدیل می‌شود. از طرف دیگر هری آزبورن می‌خواهد از مرد عنکبوتی انتقام بگیرد. مرد عنکبوتی نیز مشکلاتش روزبه‌روز افزایش می‌یابد. او به غیر از مبارزه با دکتر اختاپوس باید نظر مِری جین را به خود جلب کند و او را از دست ندهد، در حالی‌که پرداخت اجاره خانه‌اش مرتباً عقب می‌افتد شغلش را نیز از دست می‌دهد! و ادامه ماجرا....
مرد عنکبوتی ۲ درس‌های بسیاری به مخاطب خود می‌دهد. بعضی از دیالوگ‌های فیلم این امر را تصدیق می‌کند؛ گاهی برای درست بودن باید جدی بود و از خواسته‌ها به راحتی گذشت حتی از ... رویاهایمان!
● چرا دنیا را نجات دهم وقتی می‌توانم به آن حکم‌فرمائی کنم؟!
بالاخره پس از بحث‌های بسیار بر سر چگونگی فیلنامه و روند فیلم، مرد عنکبوتی ۳ در بهار سال ۲۰۰۷ اکران شد و توانست رکورد فروش رد روز اول نمایش که متعلق به دزدان دریائی کارئیب ۲ (صندوقچه مرد مرده) بود را با فروشی معادل بیش از پنجاه میلیون دلار بشکند و در سومین روز، این رقم را به صد و چهل و پنج میلیون دلار برساند. سام ریمی برای سومین بار کارگردانی را به‌عهده داشته و تمامی هنرپیشه‌های اصلی در نقش‌های خود حضور دارند. تامس هیدن در نقش مرد شنی، تافر گریس در نقش ونوم و بریس دلاس هاوارد در نقش گوین استیسی نیز در این فیلم بازی کرده‌اند.
داستان فیلم دربارهٔ جنبهٔ تاریک و سیاه مرد عنکبوتی است (که در ابتدای این مقاله به آن اشاره شد) با تماس به یک مادهٔ چسبنده و تیره‌ رنگ ظاهر مرد عنکبوتی تغییر می‌کند. او در ابتدا این تغییر را چندان جدی نمی‌گیرد ولی با مرور زمان اتفاقات عجیبی برایش به وقوع می‌پیوندد، مغرور می‌شود، از انجام کارهای خیر سر باز می‌زند و به عبارتی بهتر منفی می‌شود! با این اوضاع و احوال او حتی دیگر علاقه‌اش به مری جین را هم از دست می‌دهد و به دختری دیگر به نام گوین استیسی علاقه‌مند می‌شود (حداقل این بخش فیلم برای کسانی که از مخالفان شخصیت مری جین بودند و هیمشه حرص می‌خوردند که چرا پیتر / مرد عنکبوتی با تمام بی‌توجهی‌های مری‌ جین، باز هم او را دوست داشت، قابل قبول و رضایت‌بخش می‌باشد!) از سوی دیگر دو شخصیت منفی به نام‌های ونوم و مرد شنی نیز از راه می‌رسند تا بار دیگر شهر را به هرج و مرج و آشوب بکشانند. در این بین هری آزبورن نیز داروئی را به خود تزریق می‌کند تا بتواند به سوار شب تبدیل شده و انتقام پدر خود را از مرد عنکبوتی بگیرد ...
● عنکبوت وارد بازی می‌شود
به غیر از انیمیشن‌های مختلف و فیلم‌های سینمائی دربارهٔ مرد عنکبوتی، بازی‌های کامپیوتری زیادی نیز براساس این قهرمان شکست‌ناپذیر دنیای مارول ساخته شده است. مرور کوتاهی بر آنها خواهیم داشت:
Spider Man Marvel / ۱۹۸۹-۹۰
Spider Man / ۱۹۹۰
در این بازی مرد عنکبوتی در تلاش است تا بمب خطرناکی را خنثی کند.
Spider Man VS The King Pin / ۱۹۹۱
Spider Man & X Man-Arcades Revenge / ۱۹۹۳
در این بازی مرد عنکبوتی به همران مردان ایکس می‌خواهد دنیا را نجات دهد.
Spider Man: Animated Series / ۱۹۹۵
Marvel Super Heroes / ۱۹۹۶
بازی به سبک مبارزه‌ای است. شخصیت‌های شرکت Capcom و کاراکترهای دنیای مازول به مبارزه با هم می‌پردازند. مرد عنکبوتی به‌صورت میهمان حضور دارد.
Marvel VS Capcam / ۱۹۹۷
پس از استقبال فراوان از بازی Mavel Super ... این بازی نیز به سبک مبارزه‌ای و با همان حال و هوا ساخته شد.
Spider Man / ۲۰۰۰
بهترین بازی اقتباس شده از کمیک استریپ‌های مرد عنکبوتی تا به امروز محسوب می‌شود.
دنباله‌ای بر بازی قبلی.
Spider Man ۲ / ۲۰۰۱
بازی اقتباس شده از روی فیلم سینمائی مرد عنکبوتی ۱
Spider Man: The Video Game / ۲۰۰۲
براساس فیلم سینمائی مرد عنکبوتی ۲ ساخته شد.
Marvel VS Capcom۲ / ۲۰۰۳
Spider Man۲: The Video Game / ۲۰۰۴
در این بازی بعضی از شخصیت‌های محبوب مارول از جمله مرد عنکبوتی دور هم جمع شدند.
Marvel Nemesis / ۲۰۰۵
بازی که شباهت زیادی به کمیک استریپ‌های استن‌لی دارد.
Ultimate Spider Man / ۲۰۰۵
Ultimate Alliance / ۲۰۰۶
از لحاظ روند و نحوهٔ بازی شباهت زیادی به سری بازی‌های ایکس من دارد تنها با این تفاوت که حضور الکترا، کاپیتان امریکا و صد البته مرد عنکبوتی است.
Spider Man۳: The Video Game / ۲۰۰۷
این بازی براساس فیلم سینمائی مرد عنکبوتی ۳ ساخته شده است. بازی تا به امروز بهترین قسمت سه‌گانهٔ مرد عنکبوتی (از روی فیلم آن) به حساب می‌آید.
● نکاتی جالب دربارهٔ عنکبوت قرمزپوش!
در ابتدا استن‌لی می‌خواست شخصیتی به نام مرد مَگسی خلق کند ولی استیو دیکتو که از حشراتی مانند مگس متنفر بود به او پیشنهاد داد به‌جای مگس به عنکبوت‌ها فکر کند و بعد کاراکترش را بسازد!
راوی اولین انیمیشن مرد عنکبوتی، مرد عنکبوتی و دوستان شگفت‌انگیزش و هالک شکست‌ناپذیر خود استن‌لی بود!
در سال ۲۰۰۱ مرد عنکبوتی، محبوب‌ترین قهرمان دنیای کمیک در کل تاریخ شد (از طریق نظرسنجی مردم)!
استن‌لی به جز مرد عنکبوتی، خالق شخصیت‌های بزرگ و محبوبی هم‌چون موج‌سوار نقره‌ای، مرد آهنین، مرد مورچه‌ای و ... هم هست!
به سام ریمی قبل از ساختن سه‌گانهٔ مرد عنکبوتی پیشنهاد داده شد تا سومین بت‌من تاریخ را کارگردانی کند ولی ریمی این پروژه را قبول نکرد زیرا از کودکی، بت‌من را دوست نداشت! جالب این‌جاست که بعدها جویل شوماخر بت‌من ۳ را با عنوان ”بت‌من برای همیشه“ و بت‌من ۴ را تحت عنوان ”بت‌من و رابین“ کارگردانی کرد که هر دو (اولی از نظر ارزش و دومی از لحاظ تجاری) هرکدام یک شکست کامل بودند!
بر سر فیلمبرداری فیلم مردان ایکس ۱ (به کارگردانی بریان سینگر ـ محصول ۲۰۰۰) در حالی‌که همه منتظر ورود گرگی هستند یک نفر در حالی‌که لباس مرد عنکبوتی را به تن کرده وارد صحنه می‌شود و باعث می‌شود همه غرق خنده شوند! (شاید آن شخص از مخالفان مردان ایکس و از طرفداران مرد عنکبوتی بوده!!).
سر صحنهٔ فیلمبرداری مرد عنکبوتی ۱، دزدی لباس اصلی مرد عنکبوتی را ربود!
به‌عنوان کلام آخر به اعتقاد من تنها علتی که توانسته مرد عنکبوتی را از دیگر همتاهای خود متمایز کند شکست‌پذیری اوست. البته نه در برابر دشمنان بلکه در مقابل مشکلات زندگی. مرد عنکبوتی نه مانند بروس وین/ بت‌من یک میلیونر است تا بتواند با زرق و برق نظر دختر مورد علاقهٔ خود را جلب کند و نه مثل کلارک کانت/ سوپرمن است که زخم‌ها و جراحات عمیق بر او بی‌اثر باشد. پیتر پارکر همیشه تنهاست، جیب‌هایش تهی از پول است و حتی در خلوت خود می‌گرید. ولی یک چیز او را از به تن نکردن لباس مرد عنکبوتی برحذر می‌دارد؛ قدرت زیاد، مسئولیت به همراه دارد. جملهٔ معروفی که جرج دبلیو بوش در مصاحبه‌های مطبوعاتی به زبان آورد (خودمانیم، چه‌قدر هم به جمله‌اش وفا کرد!!).
ولی ای‌ کاش مسئولین و منتقدان ما که معتقدند نباید تصاویر یک شخصیت خیالی امریکائی بر روی دفاتر و لوازم‌التحریر کودکان و نوجوان ما باشد، نباید فیلم‌هایش دوبله شود و نباید بازی‌های کامپیوتریشان وارد بازارهای ما شود به فکر خلق یک ابر قهرمان خیالی از نوع ایرانی باشند (اسطوره‌هائی که در فرهنگ ما بسیارند) که ما در رویاهایمان به‌جای دیدن آقایان عنکبوت و خفاش! یک شخصیت ایرانی را در ذهن ترسیم کنیم و برای هزارمین بار در دل آه نکشیم و بگوئیم ای کاش این مرد عنکبوتی مال من بود!
احسان صادقی
منبع : مجله بازیهای رایانه ای

همچنین مشاهده کنید


همچنین سایر کاربران این صفحات را هم دیده‌اند
شعر و ادب    حافظ    دیوان اشعار    غزلیات   
صنعت توریسم    مدیریت و شناخت صنعت جهانگردی و گردشگری    برنامه ریزی و سیاست های جهانگردی    مطالعات موردی برنامه ریزی جهانگردی   
تغذیه    خواص گیاهان    جودوسر (یولاف) (Oat)   
صنعت توریسم    جامعه شناسی و روانشناسی جهانگردی    همزمانی پیدایش جهانگردی در جوامع صنعتی    ایام فراغت    فعالیت های اوقات فراغت    سرگرمی ها، هنرهای دستی و آموزش    ماهیت سرگرمی ها، کارهای دستی و آموزش   
شعر و ادب    مولوی    دیوان شمس    غزلیات   
بانک و بیمه    بیمه    انواع بیمه    بیمه های بازرگانی    بیمه های اشیاء    بیمهٔ مهندسی    بیمهٔ شکست ماشین آلات (machinery breakdown - MB)   
صنعت توریسم    فهرست موضوعی و تشریحی جاذبه های ایران    جاذبه های تاریخی    تپه های باستانی   
دارو و درمان    درمان    جراحی    مراقبت های قبل از عمل    دستورات قبل از عمل جراحی    دستورات خاص   
شعر و ادب    وحشی بافقی    گزیده اشعار    غزلیات   
دارو و درمان    درمان    بیماری های داخلی    بیماری های قلبی - عروقی    انواع بیماری های قلبی    انفارکتوس حاد میوکارد    درمان    عوارض   


کلمات در حال جستجو
تهران    هواشناسی    سازمان ملل    رتبه جهانی    غم    خوشحالی    رتبه ایران    بختیار رحمانی    علی حمودی    سربازی    کارت معافیت    فولاد    رمضان    زکات    فطره    فقیر    غزه    آتش بس    مجید انصاری    مجلس    سوال   خلاصه رسانه‌ها
گرمترین روز پایتخت در سال جاری/فردا دمای تهران به 42 درجه می رسد - مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه فردا گرمترین روز پایتخت در سال جاری خواهد بود گفت: فردا دمای تهران به 42 درجه می رسد.
زن‌کشی با ضربات چاقو در دوران نامزدی - فرمانده انتظامی سراب از قتل همسر در دوران نامزدی بر اثر اختلاف خانوادگی در شهر مهربان شهرستان سراب خبر داد.
چرا لباس سپاه پوشیدم؟ - می­‌بینید که در مذاکرات 1+5 در مقابل تواضع و فروتنی ایران، چگونه زیاده خواهی می کنند. آری، ما باید قوی تر شویم، ولی تنها راه آن، بازگشت کامل به ارزش های انقلاب است. جامعۀ ما نیاز به آزاد سازی یک انرژی بزرگ معنوی دارد که تنها،با بازگشت به ارزش های انقلاب، این مهم، شدنی است.
حمله به غزه با فرمان چه کشوری صورت گرفت؟ - خاورمیانه - یک کارشناس مسائل خاورمیانه در آخرین تحلیل خود برای مجله هافینگتون پست گفته است که حمله به غزه با فرمان پادشاهی عربستان صورت گرفته است.
آتش داعش روزی دامان غرب را خواهد گرفت - قم - خبرگزاری مهر: یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه استکبار داعش را در آستین خود پرورش داده است، گفت: آتش داعش روزی دامان غرب را خواهد گرفت.
خالد مشعل:آتش‌بس دائم فقط با پایان حصر غزه قابل‌قبول است/جنگ حاضر امشب یا فردا تمام می‌شود - استیون ساکر، مجری برنامه "هاردتاک" بی‌بی‌سی در مصاحبه با خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی حماس، در محل سکونت او در دوحه، نظرات او را در مورد جنگ غزه، شرایط پایان این جنگ و وضعیت فلسطینیان سوال کرده است.
حساب جدید باشگاه پرسپولیس مسدود شد - حساب جدید باشگاه پرسپولیس مسدود شد.
خالکوبی پای حنیف عمران‌زاده / مدافع استقلال در حال درمان هم کری می‌خواند - لیگ برتر - حنیف عمران‌زاده که مصدوم شده، در حال مداوای پای مصدوم خود است.
کلیسایی در غزه میزبان مسلمانان روزه دار شد - برای برخی از مسلمانان غزه چون محمود خلف اقامه نماز جماعت در کلیسا تجربه جدیدی است، اما از زمانی که جنگ آغاز شده مسلمانان غزه جایی جز گردهمایی برای اقامه نماز جماعت در ...
"انتخاب نماینده قوه مقننه در هیات نظارت بر مطبوعات" به روایت علی مطهری - علی مطهری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تشریح ماجرای "انتخاب نماینده قوه مقننه در هیات نظارت بر مطبوعات" گفت که کار کمیسیون فرهنگی خلاف قانون نبوده،‌ بلکه خلاف تدبیر و اخلاق حرفه‌ای بوده است.
توضیحات آیت‌الله محقق‌داماد درباره شکایت از نتانیاهو - عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی معتقد است که اقدامات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه از مصادیق نسل‌کشی است و به همین دلیل بنیامین نتانیاهو باید تحت تعقیب کیفری قرار گیرد.
چه کسانی به نیابت از رهبری نماز جمعه می خوانند؟/مروری بر سوابق5امام جمعه موقت تهران - احزاب و شخصیت‌ها - نهال نماز جمعه تهران 5 مرداد 58 و با این جمله آیت الله محمود طالقانی کاشته شد:«امروز طلیعه انجام این فریضه بزرگ الهی و این صف بزرگ جهاد و توحید است».
رقم قرارداد بازیکنان پیکان اعلام شد/ سید مهدی رحمتی گرانترین بازیکن لیگ - لیگ برتر - باشگاه پیکان مبالغ قرارداد اعضای تیم خود را منتشر کرد.
تنها مدافع تواشیح سازمان تبلیغات اسلامی است/ ماجرای آشنایی با سامی یوسف در ترکیه - برادران دریایی‌فرد که به نوعی اعضای اصلی گروه موسیقی «لیله القدر» هستند در بخش دوم میزگرد خود در خبرگزاری مهر به بهانه انتشار آلبوم «نگین آفرینش» به بیان دغدغه‌ها و ...
ایجاد 18 میلیون خط پرسرعت برای شبکه ملی اطلاعات/ ارائه سرویس 2 مگابیتی - معاون وزیر ارتباطات و فناوری از ایجاد حدود 18 میلیون پورت پرسرعت برای دسترسی کاربران به شبکه ملی اطلاعات خبر داد و گفت: تا شروع این دولت فقط 15 درصد این هدف محقق شده ...
زنجانی و ضراب؛ فوتبالیست‌هایی که بلدند خوب پاسکاری کنند! - پدیده واسطه‌های اقتصادی ایران در دوران تحریمها با واکنشهای متفاوتی در بین افکار عمومی، رسانه‌ها و مسئولان مواجه است. عده ای آنها را کلاهبردار و فعالیتهایشان را فساد اقتصادی می‌دانند و عده ای نیز وجود چنین پدیده ای را در دوران تحریم نفتی و بانکی ایران اجتناب ناپذیر عنوان می‌کنند.
افزایش 160 نفری ظرفیت آزمون دستیاری/ احتمال تعویق دوهفته ای سال تحصیلی دستیاران - معاون آموزشی وزارت بهداشت در واکنش به تجمع داوطلبان آزمون دستیاری در مقابل وزارت بهداشت، گفت: در تلاش هستیم با اتخاذ تدابیری در عین حال که قانون اجرا می‌شود، داوطلبان سهمیه آزاد نیز تحت فشار قرار نگیرند به همین منظور پیش بینی شده تا حدود 160 نفر ظرفیت آزمون دستیاری افزایش یابد.
«کلاه پهلوی» سرنوشتی مشابه «مختارنامه» دارد؟ - کارگردان سریال «کلاه پهلوی» درباره‌ی تبدیل این سریال به فیلم سینمایی، عنوان کرد: از آنجه که «کلاه پهلوی»‌ دارای بخش‌هایی است که قابلیت پرداخت مستقل را دارد، برای تبدیل این سریال به یک سینمایی گفتگوهای مختصری با مدیر شبکه یک صورت گرفته است؛ اما هنوز به صورت قطعی نمی‌توان در این‌ باره صحبت کرد.
حبیبی: ایجاد رژیم صهیونیستی برای تقابل با دنیای اسلام است - دبیر کل حزب موتلفه اسلامی حبیبی خاطر نشان کرد: ایجاد رژیم صهیونیستی در 64 سال پیش در صورتی قابل درک است که از صف بندی دشمنان اسلام مطلع باشیم، ایجاد رژیم صهیونیستی برای تقابل با دنیای اسلام است.
قدومی: مانعی برای سفر مشعل به تهران وجود ندارد/ قوانین مصر برای انتقال کمک‌ها پیچیده است - نماینده جنبش حماس در تهران گفت: مانعی برای انجام سفر مشعل به ایران وجود ندارد.
سمیه برای نجات از اعدام یک هفته فرصت دارد - قضایی - شمارش معکوس برای نجات سمیه زارعی که در آستانه اعدام قرار دارد رو به پایان است چرا که خانواده مقتول پایان ماه رمضان را آخرین مهلت برای دریافت دیه و گذشت از اعدام این زن جوان تعیین کرده اند.
دستور فوری وزیر اقتصاد برای طرح معافیت مالیاتی ناشران و کتابفروشان در هیات دولت - مدیرکل حقوقی وزارت ارشاد با اشاره به مصوبه کمیسیون اقتصادی دولت، از دستور وزیر اقتصاد برای طرح معافیت مالیاتی ناشران و کتابفروشان در هیات دولت با قید فوریت خبر داد.
سفر استانی روحانی به چهارمحال و بختیاری در نیمه دوم مردادماه - نماینده مردم چهارمحال و بختیاری از سفر استانی رئیس جمهور به این استان در نیمه دوم مرداد ماه خبر داد.
فعالیت 12هزار استاد ایرانی در خارج از کشور/ برنامه وزارت علوم برای ارتقای رتبه جهانی 10 دانشگاه - قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل فعالیت های مرکز همکاری های بین الملل این وزارتخانه را تشریح کرد و نحوه همکاری ایرانیان خارج از کشور با داخل، راه اندازی کرسی های ...
درخشش روبات‌های ایرانی در مسابقات 2014 برزیل/ کسب مقامهای اول تا سوم - تیمهای ایرانی شرکت کننده در مسابقات 2014 برزیل موفق به کسب نتایج مطلوبی در این مسابقات شدند.
بیرق تشیع اسماعیل صفوی عامل انسجام ملی/ تشکیل اولین دولت ملی در اردبیل - اردبیل – خبرگزاری مهر: در اوایل قرن نهم هجری در چنین روزی فرمانروایی در ایران سلطنت خود را اعلام کرد که بعد از هشت و نیم قرن حکومت بیگانگان بیرق تشیع را به اهتزاز درآورد ...
کواچ 19 بازیکن را به اردو دعوت کرد/ بازگشت علیرضا نادی به تیم ملی والیبال - والیبال - سرمربی تیم ملی والیبال از 19 بازیکن برای حضور در اردوی آمادگی این تیم دعوت کرد.
بررسی طرح کاهش سرعت در هيات دولت/ آخرین وضعیت شماره گذاری اسکانیا - رئيس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي گفت: طرح کاهش سرعت در حال حاضر در هيات دولت در دست بررسي است.
خیابان "اسرائیل" در آرژانتین به "فلسطین آزاد" تغییر نام داد - منابع فلسطینی از تغییر نام خیابان "اسرائیل" شهر کوردوبای آرژانتین به "فلسطین آزاد" در اعتراض به جنایات بی رحمانه صهیونیستها در غزه خبر دادند.
رونمایی از جزییات قراردادهای جدید نفتی ایران - اداره اطلاعات انرژی آمریکا در تازه ترین گزارش خود درباره بخش انرژی ایران از پیش‌نویس قراردادهای جدید نفتی ایران رونمایی کرد.


بیشترین بازدیدها - سرویس خبر
Copyright © 2008 - 2014 vista.ir. All Rights Reserved