ویستا مرجع مهمترین عناوین خبری / یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ / Sunday, 20 April, 2014
قطار افسارگسیخته - Runaway Train

قطار افسارگسیخته - Runaway Trainسال تولید : ۱۹۸۶
کشور تولیدکننده : آمریکا
محصول : مناحم گولان و یورام گلوبوس
کارگردان : آندری میخالکوف کونچالوفسکی.
فیلمنامه‌نویس : دیوردی میلیتسوویچ، پل زیندل و ادوارد بانکر، برمبنای فیلم‌نامه‌ای نوشته آکیرا کوروساوا، ریوزو کیکوشیما و هیدئو اوگونی.
فیلمبردار : آلن هیوم.
آهنگساز(موسیقی متن) : ترِور جونز.
هنرپیشگان : جان وویت، اریک رابرتس، ربکا دِ مورنی، کایل ت. هفنر، جان پ. رایان، ت. ک. کارتر، کنت مک‌میلان، استیسی پیکرن، والتر وایات و بانکر.
نوع فیلم : رنگی، ۱۱۱ دقیقه.


آلاسکا. طبق دستور دادگاه، «مانی» (وویت)، یک زندانی که قبلاً دو بار اقدام به فرار کرده، پس از سه سال تحمل سلول انفرادی به زندان عمومی منتقل می‌شود. اما به‌زودی در آنجا چاقو می‌خورد و دوست قدیمی‌اش، «جونا» (بانکر) ضارب را می‌کشد. «سر نگهبان رانکِن» (رایان) دستور کتک زدن «جونا» را می‌دهد تا «مانی» را خُرد کند. «مانی» همراه «باک» (رابرتس)، یک محکوم جوان، از زندان می‌گریزد. آن دو سوار قطاری می‌شوند ولی نمی‌دانند که لوکوموتیوران سکته کرده و قطار از کنترل خارج شده است. در این بین مسئولان راه‌آهن برای جلوگیری از تصادف، قطار را تعقیب می‌کنند...
* اثر حادثه‌ای و پُرتعلیق که نمایانگر فاصله گرفتن کونچالوفسکی از شیوه کار قبلی او (در سینمای شوروی) است. فیلم بر مبنای فیلم‌نامه‌ای از کوروساوا نوشته شده و نشانه‌هائی از دل‌مشغولی‌های استاد را بروز می‌دهد. با این حال شخصیت‌ها تا اندازه‌ای تک‌بُعدی می‌نمایند. کونچالوفسکی به خوبی صحنه‌های قطار و ایستگاه کنترل را موازنه می‌کند و تنش قابل ملاحظه‌ای پدید می‌آورد. فیلم‌برداری زیبای هیوم با رنگ‌مایه غالب آبی - خاکستری نیز دیدنی است.


بیشترین بازدیدها - سرویس خبر
Copyright © 2008 - 2014 irlister.com. All Rights Reserved